Тематичний напрям 5.


Тематичний напрям 5.
Проблеми та перспективи розвитку ІТ-технологій в управлінській діяльності

Ломачевська Г. Г., Підболячний В.М.
Науковий керівник – к.е.н.  Балахонова О. В.
Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ

 ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІТ-ТЕХНОЛОГІЙ В УПРАВЛІНСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ

 В даних тезах розглянуто позитивні сторони та недоліки впровадження інформаційних технологій на підприємстві для ведення бухгалтерського обліку.

Ключові слова: інформаційні технології, інформаційні системи, документообіг, бухгалтерський облік.


В наш час без комп’ютерної техніки та програмного забезпечення не може діяти навіть найменше підприємство. Зайняти належне положення на ринку, підвищити ефективність роботи персоналу, створити оптимальну структуру управління – найважливіші завдання підприємства. У бухгалтерській діяльності це особливо важливо, що обумовлює необхідність застосування пакетів програм для бухгалтерського обліку, впровадження яких підвищує оперативність обробки даних.

Метою даної роботи є визначення недоліків та позитивних сторін впровадження інформаційних технологій в бухгалтерський облік підприємства.

Спочатку розглянемо позитивний результат впровадження інформаційної системи на підприємстві, яким може бути:

·      збільшення кількості інформації, що надходить з даних бухгалтерського обліку;

·      зниження кількості бухгалтерських помилок;

·      підвищення оперативності обліку [1].

На сучасному етапі розвитку економіки користь від інформаційних технологій є очевидною, проте незважаючи на це існує ще досі багато проблем щодо автоматизації  діяльності підприємств та їх облікових підрозділів. Причинами невдалого впровадження інформаційної системи бухгалтерського обліку можуть бути:

·      відсутність чітких цілей проекту;

·      неготовність підприємства до змін.

До негативних факторів, що роблять використання інформаційних систем бухгалтерського обліку нераціональним слід віднести:

·      надмірно централізована обробка інформації;

·      тривале проектування систем і планова довготривала експлуатація з мінімальними змінами;

·      використання багаторівневої технології проектування;

·      роздільне функціонування систем інформаційного забезпечення в галузях виробничої організаційної, фінансової, бухгалтерської діяльності підприємства [2].

Таким чином, ефективність роботи бухгалтера на підприємстві суттєво підвищується завдяки засобам інформатизації та автоматизації документообігу. Саме тому на сьогоднішній день дуже важливо при розробці інформаційних систем мінімізувати вплив розглянутих негативних факторів, що дозволить розвивати і вдосконалювати сучасні комп’ютерні системи бухгалтерського обліку.

Література:

1.    Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку: наукове видання. - Житомир, 2009.- 406с.

2.    Білуха М., Микитенко Т. Методологія бухгалтерського обліку в електронному середовищі / М. Білуха, Т. Микитенко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2011. – №8. – С. 50-52.

Немає коментарів:

Дописати коментар